Bets10'un Yeni Sitesi Milyar'da 8.000 TL Hoşgeldin Bonusu Sizi Bekliyor! Hemen Üye Ol!

Bursaspor CS: GO Takımı Kurdu

Bursaspor CS: GO Takımı KurduGeçtiğimiz aylarda espor takımı kurduğunu ve seçmelere başladığını duyuran Bursaspor’un espordaki etkinliğini CS: GO ile devam ettirdi. Resmi siteden CS: GO takımı kurduğunu duyuran Bursaspor’un CS: GO turnuvalarında boy göstermesi bekleniyor.

Türkiye’de espor son dönemde büyük kulüplerin bu alanda yatırım yapmasıyla biraz daha gelişim gösteriyor. Bir espor federasyonunun da olduğu Türkiye’de geçtiğimiz aylarda Bursaspor bir espor takımı kurduğunu açıklamıştı. LoL takımı ile turnuvalara katılan Bursaspor, geçtiğimiz hafta CS: GO takımını da kurdu. Takımın kurulduğu resmi siteden taraftarlarıyla paylaşan Bursaspor, şu açıklamayı yaptı:

“Bursaspor Esports olarak League of Legends ve DOTA 2 takımlarımızın ardından, bir süredir devam etmekte olan alt yapı çalışmalarımız doğrultusunda armamız artık CS:GO (Counter-Strike: Global Offensive) arenasında da yer alacaktır. Takımımızın teknik kadro ve oyuncuları ile ilgili bilgilendirme ilerleyen günlerde yapılacaktır.”

İlk Maçta Galibiyet

25 Temmuz günü kurulan Bursaspor CS: GO takımı 26 Temmuz’da ilk resmi mücadelesine çıktı. ESEA Play Off mücadelesinde İsveç temsilcisi True Power ile karşılaşan Bursaspor CS: GO takımı mücadeleyi 2-0 kazanarak adını son 32’ye yazdırdı.

Espor Yatırımlarının Artması Bekleniyor

Türkiye’deki büyük kulüplerin neredeyse tamamı espor dünyasına adım attılar. İlk olarak Fenerbahçe ve Beşiktaş ile başlayan furyayı Bursaspor takip etti. Galatasaray ve Trabzonspor’un da bu kulüpleri takip ederek espor sektöründe önemli adımlar atacağı tahmin ediliyor.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top