Bets10'un Yeni Sitesi Milyar'da 8.000 TL Hoşgeldin Bonusu Sizi Bekliyor! Hemen Üye Ol!

Beşiktaş Kadın CS: GO Takımı Kurdu

Beşiktaş Kadın CS: GO Takımı KurduTürkiye’de CS: GO sahnesine adım atan ilk kulüp Beşiktaş oldu. Ayrıca Beşiktaş bu hamlesiyle CS: GO Kadın Takımı kuran ilk spor kulübü unvanını eline geçirdi.

Türkiye’deki spor kulüplerinin espor dünyasına yavaş yavaş adım attığı görülüyor. Galatasaray, geçtiğimiz yıllarda mobil oyunlar için bir espor takımı kurmuştu. Fenerbahçe de 1907 Fenerbahçe olarak League of Legends müsabakalarında boy gösteriyor. Bu yılın başlarında Bursaspor da espor dünyasına kayıtsız kalmamış ve bir espor takımı kurmuştu. Bu alandaki son hamle Beşiktaş’tan geldi. Bir kadın CS: GO takımı kuran Beşiktaş, dünyada bu alanda ilk kez kadın takımı kuran kulüp oldu.

RES Gaming Takımı Transfer Edildi

Beşiktaş, kadın CS: GO takımını kurarken bu alandaki en başarılı kadın takımını transfer etme yolunu seçti. RES Gaming bünyesinde turnuvalara katılan ve katıldıkları 6 büyük turnuvanın 4’ünü kazanan RES Gaming CS: GO takımını transfer ettiler.

İsveç, Hollanda ve Rusya doğumlu oyuncuların oluşturduğu bu takım, artık Beşiktaş için ter dökecek. Antrenmanlarına ara vermeden devam eden Beşiktaş CS: GO Kadın Takımının ilerleyen günlerde büyük turnuvalarda boy göstermesi bekleniyor. Yeni sezonda büyük turnuvalarda mücadele edecek olan kadın takımının kadrosu ise şu şekilde:

  • Zainab ‘zAAz’ Turkie
  • Julia ‘Juliano’ Kiran
  • Petra ‘Petra’ Stroker
  • Anastasia ‘Kr4sylya’ Khlobystina
  • Ksenia ‘Vilga’ Kluenkova

Diğer Kulüplerden Espor Hamlesi Gelebilir

Milyonlarca insanın takip ettiği bir sektör haline gelen espor, Türkiye’deki başarılı kulüplerin de dikkatini çekmiş durumda. Fenerbahçe, Bursaspor, Galatasaray gibi kulüplerin ardından Beşiktaş da bu alanda boy göstermeye başladı. League of Legends’da da boy gösteren Beşiktaş’ın ve diğer kulüplerin espor sektörüne yatırımlarına devam etmesi bekleniyor.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top