Bets10'un Yeni Sitesi Milyar'da 8.000 TL Hoşgeldin Bonusu Sizi Bekliyor! Hemen Üye Ol!

Madison Square Garden Counter-Logic Gaming’i Satın Aldı

Counter-Logic Gaming logoNew York merkezli spor ve eğlence şirketi Madison Square Garden (MSG), espor sektörünün lider takımlarından Counter-Logic Gaming’i (CLG) satın aldı.

ABD’de sektörün büyümesine öncülük etmek amacıyla yapılan bu satın alma işlemi sonrasında MSG başkan vekili Jordan Solomon açıklamalarda bulundu. ‘Espor da NBA ve NHL gibi franchise lig modellerine doğru ilerliyor. Bizler de endüstrinin gelişmesinde etkin bir rol oynamak için bilgi ve görüşümüzü kullanmayı düşünüyoruz.’

CLG, MSG’nin pazarlama, medya, etkinlik ve benzeri departmanlarını kullanabilecek. Ayrıca MSG’nin New York Knicks ve New York Rangers gibi takımları da kullanarak CLG’nin taraftar sayısını arttırması bekleniyor.

MSG CEO’su David O’Connor ise espor alanına girmeye 2015 yılında karar verdiklerini belirtti. 2015 yılında League of Legends Kuzey Amerika finaline Madison Square Garden ev sahipliği yapmıştı. Bu turnuvadan etkilenen MSG, 2 yıl sonra espor dünyasına giriş yapmış oldu.

O’Connor, ayrıca bu sporun büyüme potansiyeli olduğuna inandıklarını belirtti. 2015 yılındaki League of Legends Kuzey Amerika finalini CLG’nin kazanmasının da bu anlaşmaya zemin oluşturduğuna inanılıyor. O’Connor sözlerini CLG’yi New York’ta geliştirmek için sabırsızlandıklarını belirterek sonlandırdı.

Counter-Logic Gaming, 2010 yılında kurulmuştu. Başlangıçta sadece League of Legends alanında bir takım kuran ekip, daha sonrasında Call of Duty, Super Smash Bros, Dota 2 ve CS: GO takımlarını kurmuştu.

CLG’nin şu an için en iyi ekibinin League of Legends olduğu belirtiliyor. CLG LoL takımı Kuzey Amerika serisini kazandıktan sonra iki büyük şampiyona daha kazanmayı başardı. Ekip, ayrıca ABD’yi 2011, 2012, 2015 ve 2016 yıllarında League of Legeds Dünya Şampiyonası’nda temsil etti.

CLG kurucusu George ‘HotshotGG’ Georgallidis operasyonların başında durmaya devam edecek. Satın alma işlemi ile ilgili açıklamalarda bulunan Georgallidis, MSG’nin sadece CLG için değil, espor için önemli bir adım attığından bahsetti. Georgallidis konuşmasına şöyle devam etti: ‘Ekibimizi dünyanın en büyük sahnesine çıkarmak için sabırsızlanıyoruz. MSG’nin olağanüstü şirket yapısı ve birinci sınıf kaynakları bizlerin en üst düzeyde rekabet etmesine yardımcı olacak.’

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top